Koronavirus

Monika Babišová dostala první dávku, premiér venku chlácholil pejska

Už od pátku se budou moci k registraci na očkování hlásit všichni nad 16 let. Ve skupině mladých do 29 je zhruba jeden a půl milionu lidí. Ráno to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Vzápětí pak doprovodil manželku Moniku na očkování do pražské Thomayerovy nemocnice. Měla s sebou i psíka a na chvíli si musela počkat.

První dávku má za sebou už i manželka předsedy vlády. V neděli ji dostala v pražské Thomayerově nemocnici.

"Přijel jsem ji podpořit. Dnes má termín prvního očkování, tak jsem si řekl, že půjdu s ní. Ona se normálně zaregistrovala. Jsem rád, že jde příkladem i moje paní," řekl televizi Nova premiér Babiš.

"Trochu se bojím, co mi potom bude. Někoho bolí ruka, někdo má teplotu, někdo je unavený. Ale z jehel strach nemám," prozradila Monika Babišová.

Související obsah

Kontrola byla v pořádku a 46letá manželka premiéra mohla pokračovat k samotnému očkování.

Babiš hlídal venku pejska

"Jsem ráda, že jsem přišla na řadu. Je to důležité, abychom se mohli vrátit do normálního života, abychom mohli zase žít a aby děti mohly zase normálně chodit do školy," uvedla paní Monika.

Zatímco se Babišová očkovala, čekal její manžel i s fenkou Gigi venku. Pejskovi se ale po paničce očividně stýskalo.

Související obsah

"Neboj Gigi, ona přijde," chlácholil ji premiér. "Je závislá na mojí paní. Když tady se mnou čekala, tak brečela. Snažil jsem se, ale moc jsem nepomohl," dodal.

Za šest týdnů by si Monika Babišová měla přijít i pro druhou dávku. 

Naočkovat už se nechala řada známých osobností a politiků. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz