Domácí

Restaurace v Česku se konečně zase otevřely! Platí ale přísná opatření

Tisíce majitelů restaurací, bister, barů a hospod po celém Česku se v pondělí konečně dočkaly. Po půlroční pauze smějí přivítat první hosty. Platí samozřejmě omezení v počtu lidí sedících u jednoho stolu, povinnost rozestupů i nošení respirátorů. Nutné je i osvědčení o provedeném testu či prodělané nemoci covid-19.

Liberecké bistro v pondělí o půl deváté ráno znovu otevřelo, a to po dlouhých 162 dnech. Přitom ještě v neděli tam prostory pro hosty připomínaly spíše sklad IT oddělení. Přechod od výdejových okének na pondělní otevření bistra zabral pěti lidem zhruba hodinu.


"Ladíme naši legendární koprovku, chystáme smažené kuře s našimi omáčkami. Polévku máme cibulačku,“ raduje se šéfkuchař z bistra Jan Tlustý.

Související obsah


A na prvního zákazníka, který přišel na snídani, vůbec nemuseli čekat dlouho. "Těšil jsem se, já to v bistru mám hrozně rád a snídám tam,“ vysvětlil první host.


A neradují se jen majitelé restaurací, ale i řemeslníci, kteří jsou na gastroprůmysl navázaní. "Nám to taky vypuklo. Teď jsme asi pět měsíců stáli. Takže jsme rádi, že máme práci,“ doplnil gastrotechnik Jiří Hübsch.

Jak vypadal první večer rozvolnení v restauracích a barech, se dozvíte ve videu:

 

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz