Domácí

Restaurace v Česku se konečně zase otevřely! Platí ale přísná opatření

Tisíce majitelů restaurací, bister, barů a hospod po celém Česku se v pondělí konečně dočkaly. Po půlroční pauze smějí přivítat první hosty. Platí samozřejmě omezení v počtu lidí sedících u jednoho stolu, povinnost rozestupů i nošení respirátorů. Nutné je i osvědčení o provedeném testu či prodělané nemoci covid-19.

Liberecké bistro v pondělí o půl deváté ráno znovu otevřelo, a to po dlouhých 162 dnech. Přitom ještě v neděli tam prostory pro hosty připomínaly spíše sklad IT oddělení. Přechod od výdejových okének na pondělní otevření bistra zabral pěti lidem zhruba hodinu.


"Ladíme naši legendární koprovku, chystáme smažené kuře s našimi omáčkami. Polévku máme cibulačku,“ raduje se šéfkuchař z bistra Jan Tlustý.

Související obsah


A na prvního zákazníka, který přišel na snídani, vůbec nemuseli čekat dlouho. "Těšil jsem se, já to v bistru mám hrozně rád a snídám tam,“ vysvětlil první host.


A neradují se jen majitelé restaurací, ale i řemeslníci, kteří jsou na gastroprůmysl navázaní. "Nám to taky vypuklo. Teď jsme asi pět měsíců stáli. Takže jsme rádi, že máme práci,“ doplnil gastrotechnik Jiří Hübsch.

Jak vypadal první večer rozvolnení v restauracích a barech, se dozvíte ve videu:

 

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz