Domácí

Tito senátoři prohlásili prezidenta Miloše Zemana za nezpůsobilého!

Tito senátoři prohlásili prezidenta Miloše Zemana za nezpůsobilého!
Zdroj: TV Nova

Senátní Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost ve středu přijal usnesení, které doporučuje prohlásit za neschopného prezidenta Miloše Zemana vykonávat úřad. Přečtěte si, kdo pro usnesení hlasoval.

Středeční usnesení senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost vyvolalo rozruch. Členové výboru totiž odhlasovali návrh, aby senátoři projednali usnesení, že prezident Miloš Zeman není schopný vykonávat úřad.


Podle vyjádření mluvčí Senátu Sue Nguyen hlasovalo pro usnesení všech šest přítomných senátorů. Jsou to Pavel Fischer (NK), Jan Sobotka (STAN), Patrik Kunčar (KDU-ČSL), Tomáš Czernin (TOP 09), Marek Ošťádal (za STAN) a Miroslav Balatka (STAN).

Související obsah


"Jednání Miloše Zemana je už dlouho neslučitelné s Ústavou, vrcholem byly jeho výkony v souvislosti s kauzou Vrbětice. Na výboru pro zahraničí a bezpečnost jsme dnes přijali usnesení o neschopnosti MZ vykonávat úřad," uvedl na sociálních sítích předseda výboru Pavel Fischer.

Výbor má celkem 11 členů. Kromě předsedy Fischera to jsou místopředsedové Tomáš Jirsa (ODS), Patrik Kunčar (KDU-ČSL), Jan Sobotka (STAN) a Ladislav Václavec (za ANO), členy jsou Miroslav Balatka (STAN), Tomáš Czernin (TOP 09), Ladislav Faktor (NK), Václav Láska (zvolen za KDU-ČSL a Zelení, nyní SEN21), Marek Ošťádal (za STAN) a Jaroslav Zeman (zvolen za ODS, nyní člen SLK).


"Zcela lživý útok organizované skupiny senátorů na prezidenta republiky je útokem na ústavnost, svobodu a demokracii. Krok skupiny senátorů vyvolává vážné podezření z trestného činu podle § 310 Trestního zákoníku – rozvracení republiky," reagoval ve středu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
 

Prezident Zeman není podle výboru Senátu schopný vykonávat svoji funkci, podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz