Domácí

Podoba Lánské obory se mění, prezident otevřel novou lávku

V Lánské oboře se ve čtvrtek slavnostně otevřela nová lávka, ceremoniálu se účastnil prezident Miloš Zeman, který krátce po poledni přestřihl stuhu a lávku tak oficiálně zpřístupnil.

Podoba Lánské obory se pomalu mění, novinkou je lávka u obůrky Lány. Ve čtvrtek po poledni ji slavnostně otevřel prezident Miloš Zeman.

Ten po poledni pronesl krátkou řeč, ve které vyzdvihl krásy Lánské obory. "Jsem rád, že jsem tady, protože mám Lánskou oboru rád. Dokonce v mém pokročilém věku ji považuji za nejkrásnější místo na zemi. A že už jsem několik krásných míst navštívil," popsal v úvodu prezident.

Závěrem poděkoval řediteli Lánské obory za jeho starost o celé místo. Následně přestřihl stuhu a lávku tak oficiálně zpřístupnil.

Lánská obora je stejně jako zámek v Lánech a zámecký park ve správě Kanceláře prezidenta republiky. Zámek v Lánech je oficiálním letním sídlem prezidentů České republiky.

  

Související obsah

Prezident vystoupil na veřejnosti poprvé od rozhodnutí senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, který ve středu přijal usnesení, které doporučuje prohlásit Miloše Zemana za neschopného vykonávat úřad. Více se dočtete ZDE.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz