Domácí

Průšvih s PCR testy zdarma není v ČR první. Připomeňte si ty dřívější

Současné problémy s PCR testy zdarma většinu lidí nepřekvapily. Stát podle nich během pandemie chyboval už tolikrát, že to v podstatě považují za normální stav.

Chybovat je lidské a státní aparát to dokazuje snad každý den. Nepovedené testování zdarma je jen dalším z řady průšvihů. Ten nejviditelnější se stal symbolem boje proti koronaviru.

"Ano, chytrá karanténa funguje," hlásal v červenci 2020 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministr chtěl virus utrasovat k smrti. Vznikla tak eRouška, mapy pohybu, ale chytrý plán měl trhlinu. Hygienici nestíhali ani zvedat telefony. V prosinci "umřel" i protiepidemický systém PES.

Podobné nápady stát chrlil jeden za druhým. Nejstarší lidé se mohli očkovat až po registraci přes internet, při které museli zadávat kódy z telefonu. Nikdo neřešil, že pro seniory to může být problém.

Úředníci ukázali i talent na marketing a aby lidi dostali na očkování, vymysleli "burcující" inzerát. Efekt měl přesně opačný. "Mnoho lidí, když uvidí ten obrázek, tak se spíš vystraší, než že by se nechalo očkovat," zhodnotila snahu úředníků vedoucí katedry marketingové komunikace a public relations na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy Denisa Hejlová.

Související obsah

Mezi nejpodivnější nápady se zařadilo také uzavření čtyřiadvaceti tisíc lidí z Uničovska a Litovelska. V celém kraji bylo v té době 38 nakažených.

A výpadky měly tento týden po spuštění také webové stránky ministerstva, na kterých si lidé měli generovat covid pasy. Stát nezvládl ani rozeslání patnácti milionů roušek seniorům, které na poště ručně skládali do obálek.

Úřad pro kontrolu léčiv tehdy konstatoval porušení zákona. Stejné verdikty zaznívají i v posledních dnech ohledně zavřených restaurací, škol nebo školek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz