Domácí

Stát nabízí usedlost po slavné operní pěvkyni! A stojí míň než byt v Praze

Stát nabízí usedlost po slavné operní pěvkyni! A stojí míň než byt v Praze

Usedlost slavné operní pěvkyně Emy Destinnové je na prodej! A stojí méně než byt v Praze. Na svých stránkách jej nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

ÚZSVM na svých stránkách nabízí zemědělskou usedlost na Jindřichohradecku u obce Plavsko. Nemovitost dříve patřila operní pěvkyni Emě Destinnové, se kterou se setká každý, kdo z peněženky vytáhne dvoutisícovou bankovku.


Budova pochází zřejmě z poloviny 19. století. Nachází se na samotě Nový Dvůr, kde se v roce 1914 narodil Josef Kholl, později generálmajor in memoriam, který bojoval ve druhé světové válce. Na jeho poctu umístila na tuto usedlost Československá obec legionářská pamětní desku.


Usedlost je rozdělená na obytnou a dvě hospodářské části – stáj a stodolu. Obytná část má dispozici 5+1, jsou tam toalety pro muže a ženy a technická místnost. "Technický stav je mírně zhoršený, je patrná jen základní údržba, objekt zřejmě nebyl delší dobu užívaný. Poslední datovaná rekonstrukce proběhla v počátku 80. let 20. století, kdy byla upravena dispozice pro účely ubytování. Celková užitná plocha činí 197 metrů čtverečných," uvedl ÚZSVM.

Související obsah


Stáje o rozloze 280 metrů čtverečných jsou v původním stavu bez rozvodů, je patrná horší údržba. Stodola s rozlohou 360 metrů čtverečných je na tom svým technickým stavem velmi podobně jako stáje. K budovám patří ještě pozemek s výměrou 2790 metrů čtverečných, je tam zavedená elektřina, v místě se nalézá studna a žumpa. Přístup vede přes okolní soukromé pozemky a není právně ošetřený. Průkaz energetické náročnosti má třídu G. Kdo má zájem o prohlídku, musí se dopředu telefonicky domluvit.


Pro účast v aukci je nutné, aby měl ÚZSVM od dražitele nejpozději 14. června na svém účtu kauci 422 tisíc korun, je možný pouze bezhotovostní převod. Začátek aukce je 15. června ve dvě odpoledne a končí 17. června ve stejnou hodinu. Nejnižší cenu, kterou mohou zájemci nabídnout, je 4 220 000 korun, příhoz je 50 tisíc. Další informace k nemovitosti najdete zde na ÚZSVM.

Ema Destinnová žila v letech 1878 až 1930. Vystupovala jak v pražském Národním divadle, tak v berlínské Dvorní opeře a v newyorské Metropolitní opeře, ale i na dalších místech po celém světě, zpívala také po boku Enrica Carusa.

Lidé skupují nemovitosti, ceny odpovídají extrémnímu zájmu. Podívejte se na květnovou reportáž TV Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz