Domácí

95letá žena z Brna čekala dva dny na pomoc. Zachránil ji oběd

Dva dny ležela na zemi bezmocná seniorka z Brna, než se dočkala pomoci. Nakonec ji museli zachránit strážníci, kteří se k ní slanili na balkón.

Seniorka měla obrovské štěstí, že měla sjednaný dovoz obědů. Když si jídlo nepřevzala a neodpovídala ani na zvonění, sociální pracovnice přivolala strážníky.

Hlídka se s 95letou ženou pokoušela domluvit přes dveře, ale ta slabým hlasem jen odpověděla, že nedokáže ani dosáhnout na kliku.

Strážníci proto vytáhli lezecké vybavení. Lana připevnili k zábradlí na chodbě a začali slaňovat na balkón.

Související obsah

Seniorka strážníkům řekla, že zkolabovala a na zemi leží už dva dny. Záchranná služba ji převezla do nemocnice. Podobných případů přibývá a policie proto žádá seniory, aby používali například nouzová tlačítka k přivolání pomoci.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz