Domácí

PRŮZKUM: Volby by vyhrála koalice Pirátů a STAN. Hnutí ANO by bylo třetí

PRŮZKUM: Volby by vyhrála koalice Pirátů a STAN. Hnutí ANO by bylo třetí
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Další průzkum volebních preferencí opět potvrdil trend poslední doby, kdy se hnutí ANO už neumisťuje na první pozici. Naopak nyní skončilo až třetí. Volby do Poslanecké sněmovny by v květnu vyhrála koalice Pirátů a hnutí STAN. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos.

V říjnu čekají Českou republiku volby. Pokud by se konaly nyní, vyhrála by je koalice Pirátů a STAN. Té by dalo svůj hlas 23,7 % voličů. Oproti předchozímu měsíci jde ale o zhoršení o čtyři procentní body.


"Koalice Pirátů a hnutí STAN dosahuje zároveň největšího volebního potenciálu s výsledkem 40 %,“ uvádí odborníci.Na druhém místě by se umístila koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), která si v porovnání s dubnovým měřením polepšila. Od voličů by získala 23,1 % hlasů, tedy o téměř jeden a půl procentního bodu více.


Hnutí ANO, které se dlouhou dobu těšilo z velké přízně lidí, by však nyní skončilo až třetí se ziskem 22,1 %. Za ním by následovalo hnutí SPD Tomia Okamury s 10,2 % hlasů a KSČM. Komunistům by dalo hlas 5,8 % voličů.

Související obsah


Do Sněmovny by se naopak nedostalo hnutí Přísaha (4,3 %), stejně jako sociální demokraté (4,1 %) nebo koaliční uskupení Trikolóra/Svobodní/Soukromníci (3,4 %).

Volební průzkum probíhal od 19. do 24. května 2021. Zúčastnilo se ho 1003 respondentů starších 18 let.

Opoziční koalice odstartovaly kampaň. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz