Domácí

Skončí někde respirátory a roušky? Vojtěch to chce řešit brzy! ANKETA

Očkování v Česku stále zrychluje. Tento týden padly hned tři rekordy, kdy za den bylo naočkováno přes 110 tisíc lidí. Za pátek přibylo nejméně nově potvrzených případů koronaviru ve všední den od konce srpna - bylo jich 323. Odborníci tak doporučují odložení roušek. Třeba ve školách a na pracovištích. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se tím prý bude zabývat příští týden.

Školy nebo pracoviště jsou místy, kde by podle odborníků z mezioborové skupiny MeSES mohli lidé odložit respirátory. "Nevyžadovat ochranu dýchacích cest ve stálém kolektivu, třeba ve třídě, v kanceláři, v dílně. Zachovat povinnou ochranu dýchacích cest ve společných prostorách a při setkávání s jinými kolektivy, včetně průchodu pracovištěm," vypočítává viroložka Ruth Tachezy.

O odložení respirátorů ve školách alespoň při výuce mluvil už na začátku týdne ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle šéfa zdravotnictví Vojtěcha to budou řešit příští týden. Žákům tak povinnost mít zakrytý nos a ústa zatím nekončí.

Související obsah

V Česku dál klesá počet nových případů i hospitalizovaných pacientů s covidem. Přesto jsme z okolních zemí stále na třetím místě v počtu nakažených. Zdravotníci v pátek aplikovali přes 110 tisíc dávek vakcíny. To je třetí nejvyšší počet od začátku očkování.

Díky menšímu počtu nakažených se daří lépe trasovat. Podle Chytré karantény lidé nyní hlásí dvakrát více kontaktů než v březnu. Tehdy trasování zajišťovaly asi dva tisíce lidí, teď jsou to zhruba tři stovky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz