Domácí

Věřitelé ČSA souhlasí s reorganizací. Aerolinky by měla zachránit

Věřitelé ČSA souhlasí s reorganizací. Aerolinky by měla zachránit
Zdroj: TV Nova

Věřitelé Českých aerolinií (ČSA), které jsou v současné době v úpadku, v pondělí souhlasili s reorganizací společnosti. Ta by měla aerolinky zachránit.

České aerolinky se do složité finanční situace dostaly v důsledku celosvětové krize kvůli pandemii koronaviru. Pomoci společnosti by měla reorganizace. "ČSA v pondělí získaly podporu věřitelů, kteří schválili reorganizaci podniku,“ informovala mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.


Věřitelé se zároveň shodli, že reorganizační plán sestaví mateřská společnost Smartwings Group. "Návrh na reorganizaci byl podán s cílem nalézt optimální řešení složité finanční situace, do níž se ČSA dostaly,“ doplnila Dufková.

Související obsah


Přestože jsou aerolinky v úpadku od března, jejich provoz i nadále pokračuje. V pondělí navíc Městský soud v Praze uznal v insolvenčním řízení s ČSA pohledávky vůči společnosti za 821 milionů korun. Zatím však nejde o konečnou částku. Sama společnosti při návrhu uváděla dluhy za 1,8 miliardy.


Během krize, která dopravce zasáhla, musela společnost zrušit značné množství spojů. Řadu z nich však podnik znovu obnovil. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz. Kvůli ztrátám navíc už v loňském roce propustily ČSA kolem 300 pracovníků. V únoru letošního roku pak firma oznámila úřadu práce záměr propustit až všech 430 zaměstnanců.

ČSA byla jednou z prvních leteckých společností, vznikla před 98 let. Více se dozvíte v následující reportáži:


TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz