Zahraničí

Policie zveřejní, co se stalo Maddie! Proběhly výslechy důležitých svědků

Policie zveřejní, co se stalo Maddie! Proběhly výslechy důležitých svědků
Zdroj: TV Nova

Němečtí kriminalisté mají v plánu v dohledné době zveřejnit, co přesně se před 14 lety stalo Madeleine McCannové. Podle prokurátora Hanse Christiana Wolterse za sebou mají sérii úspěšných výslechů svědků, čeká je ale ještě ten nejdůležitější. A sice s hlavním podezřelým Christianem Bruecknerem. Prověřují také tvrzení jasnovidce, který dodal souřadnice místa v lese, kde má být zmizelá dívka pohřbená.

"Zbývají nanejvýš měsíce, než vyřešíme případ zmizení Madeleine McCannové. Věříme, že už jsme opravdu blízko," řekl německý prokurátor Hans Christian Wolters portálu Mirror.

Podle něj v uplynulých měsících kriminalisté intenzivně vyslýchali svědky, kteří se sami přihlásili, ale i ty, jež vypátrali. "Ještě ale nemáme odpovědi na úplně všechny otázky," podotkl Wolters s tím, že proběhne ještě výslech usvědčeného pedofila Christiana Bruecknera. Ten je od loňského jara hlavním podezřelým z únosu a vraždy tehdy tříleté dívky.

Po několik let se totiž pohyboval po portugalském Algarve, kde Maddie trávila v roce 2007 s rodiči dovolenou a odkud zmizela.

Související obsah

Brueckner je už poněkolikáté ve vězení, tentokrát za znásilnění americké turistky právě v letovisku v Portugalsku. V roce 2017 tam měl zneužít čtyři děti, ještě předtím také 10letou dívku. Spojují ho i se znásilněním 20leté Irky z roku 2004.

"Vyslechneme ho v závěru vyšetřování," prohlásil Wolters. "Jakmile budeme hotoví, budeme informovat veřejnost o výsledcích a rovněž o dalších detailech případu," doplnil.

Kriminalisté prověřují také tvrzení jasnovidce Michaela Schneidera, podle nějž je tělo Maddie pohřbeno v lese asi osm kilometrů od letoviska, kde se ztratila (psali jsme zde). Wolters řekl, že to neberou na lehkou váhu, protože Schneider už v minulosti několikrát v pátrání pohřešovaných lidí opravdu pomohl.

Podívejte se na reportáž TV Nova o podezřelém z vraždy Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz