Krimi

Megarazie: Kriminalisté rozbili obří síť zločinců, pozatýkali přes 800 lidí

Australské policii se podařilo prolomit šifrovanou aplikaci ANOM užívanou především lidmi napojenými na organizovaný zločin, kterou prošlo téměř 25 milionů zpráv o "průmyslovém" dovozu drog včetně objednávek vražd. Policistům se tak podařilo zatknout více než 800 zločinců po celém světě.

Australské policejní orgány uvedly, že díky společné operaci mezi Austrálií a americkou FBI, která začala už v roce 2018, byli chyceni zločinci zapojení do globálního obchodu s narkotiky v Austrálii, Asii, Jižní Americe a na Středním východě.

Sama australská policie v pondělí zatkla celkem 224 lidí a zadržela 104 střelných zbraní a téměř 45 milionů australských dolarů, což je zhruba 727 milionů korun.

Související obsah

Celkově se policistům po celém světě podařilo zatknout přes 800 zločinců, kteří byli do nelegálních obchodů zapojeni. Výjimkou nakonec nebyla ani Evropa. 

Kvůli informacím od australských kolegů totiž policisté v Německu prohledali  více než 150 bytů, skladů a obchodních prostor, přičemž zatkli 70 lidí, informuje německá NTV.

Související obsah

"Jednalo se o jednu z největších a nejsofistikovanějších misí vůbec,“ uvedl zástupce ředitele Europolu Jean-Philippe Lecouffe v Haagu. Europol je organizace patřící pod Evropskou unii, která se zabývá prevencí a potíráním organizované trestné činnosti.

Kriminalisté na případu pracovali skoro tři roky, přičemž zhruba 18 měsíců tajně odposlouchávali rozhovory zapletených zločinců. Ti ke komunikaci využívali právě šifrovanou aplikaci ANOM.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz