Domácí

Lidé v Praze demonstrovali proti covid pasům, protestující oblehli Sněmovnu

Hnutí Chcípl PES ve středu pořádalo v Praze demonstraci proti novele zákona o ochraně veřejného zdraví, která má zavést covid pasy. Demonstranti považují jejich zavedení za protiústavní.

Demonstrace se konala na Malostranském náměstí nedaleko budovy Poslanecké sněmovny. Hnutí Chcípl PES ji svolalo kvůli středečnímu jednání Sněmovny, která se bude zabývat zákonem o ochraně veřejného zdraví. Podle protestujících ale zákon omezí základní práva a svobody.


"Chcípl PES odmítá předloženou novelu návrhu vládního zákona o ochraně veřejného zdraví, neboť jsme přesvědčeni, že je protiústavní. Nejenže zákon omezuje svobody a práva našich občanů, ale skrytě zavádí tzv. covid pas," stojí v prohlášení hnutí.

Související obsah


Poblíž Sněmovny se ve středu dopoledne sešlo zhruba 1000 lidí. Jeden z demonstrantů vylezl po lešení na budovu a vyvěsil na ní vlajku České republiky. Policie kvůli protestu uzavřela průjezd z Malostranského náměstí směrem ke Sněmovní ulici.

Poslanci by měli covid pasy řešit od 15:00 na schůzi Poslanecké sněmovny. Mezi zákonodárci se však ohledně nich vede velká debata. Část poslanců si totiž myslí, že rozděluje občany na dvě kategorie. Covidové certifikáty mají usnadnit cestování po státech unie. Evropský parlament přitom ve středu definitivně schválil unijní dohodu o covid pasech, systém by měl začít fungovat 1. července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz