Domácí

Požár zachvátil traktor na Žďársku. Explodující gumy ohrožovaly lidi

Nebezpečný zásah mají za sebou hasiči na Žďársku. Ve Velkém Meziříčí začal hořet traktor a od něj pak chytily i další vozy a část domu. Explodující pneumatiky hořícího traktoru ohrožovaly i sousedy. Škoda je skoro devět milionů korun.

"Létaly i kusy pneumatik do vzduchu, nějakých 50 až 60 metrů,“ popsala sousedka Zuzana Prokopová. Z hořícího traktoru šlehaly několikametrové plameny.


"Po celém Velkém Meziříčí byl černý hustý dým a byly slyšet výbuchy od praskání pneumatik traktoru,“ řekl svědek pan Vojtěch.

Související obsah


Požár se rychle rozšířil na dvě okolní zaparkovaná auta a plameny olizovaly i fasádu domu. Poničená byla i jeho střecha. "Pán běhal s lavorem a snažil se to uhasit vodou. Nešlo mu to,“ doplnila Prokopová.


Požár dostali pod kontrolu až přivolaní hasiči. Majitele reportéři TV Nova kontaktovali, na kameru ale mluvit nechtěl. Podle jeho slov šlo o technickou závadu, škoda je závratná. "Byla předběžně vyčíslena na částku 8,5 milionu korun, příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz