Domácí

Systém očkovacích certifikátů nefunguje, výpadek trvá už několik hodin

Systém očkovacích certifikátů nefunguje, výpadek trvá už několik hodin
Zdroj: TV Nova

Systém, který generuje certifikáty o očkování a testování, ve čtvrtek dopoledne přestal fungovat. Informaci zveřejnil na twitteru web ministerstva zdravotnictví Chytrá karanténa. Systém se opět rozjel ještě den večer.

Generování očkovacích certifikátů a potvrzení o testování. To je hlavním úkolem stránky ceskoockuje.cz. Systém, který novou funkci spustil ve středu 9. června, měl ovšem hned den poté problémy.

"Nyní máme problém s generováním certifikátů o očkování nebo testu. Dnes v 11 hodin jsme posílili servery a večer ještě upravíme systém tak, aby zase fungoval bez problémů. Omlouváme se za případné problémy," uvedl na twitteru projekt Chytrá karanténa, který je složen ze specialistů ministerstva zdravotnictví, Armády České republiky a Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT).

Související obsah


Chytrá karanténa teprve ve středu spustila nový systém, který umožňuje lidem si stáhnout certifikáty o očkovaní, testu nebo o prodělané nemoci. Nově lidé nepotřebují k registraci ani číslo občanky, stačí jim pouze telefonní číslo nebo e-mail, který uvedli při očkování nebo testování.

 
Lidé na twitterovém účtu psali, že na podobné výpadky systému jsou už zvyklí. "V klidu, jsme zvyklí," uvedl jeden z uživatelů. "Jo, hlavně nespěchejte. Mezi 11 a večerem si klidně skočte na pivo, aby se to večer líp upravovalo," dodal další.

Ve čtvrtek večer už byl systém opět v provozu.

Snadno a rychle. Obchody mají první aplikaci, která přečte kód covid pasu. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz