Domácí

Strany a hnutí neumí hospodařit! Úřad rozdal pokuty za 800 tisíc korun

Politické strany se stále nenaučily vést správně účetnictví. Upozorňuje na to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, který dokončuje kontrolu posledních voleb. Zjistil řadu pochybení.

Za chyby v hospodaření může padnout pokuta až 100 tisíc korun, ale některé politiky a strany to evidentně netrápí. Úřad v těchto dnech dokončuje kontrolu volebního účetnictví v krajských a senátních volbách. Výsledky ukázaly řadu pochybení.


Úřad zahájil řízení pro 125 přestupků, které se týkaly 49 politických stran, politiků nebo hnutí. Pravomocně už uložil pokuty ve výši téměř 800 tisíc korun. Nejvyšší uložená pokuta byla 40 tisíc korun.

Související obsah


Přestupky se nejčastěji týkaly porušení povinnosti zveřejnit zprávu o financování kampaně a předložit veškeré účetnictví úřadu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz