Ekonomika

Eurowings otevřou základnu na Ruzyni, slibují letenky za pár stovek

Eurowings otevřou základnu na Ruzyni, slibují letenky za pár stovek
Zdroj: Profimedia

Německá nízkonákladová společnost Eurowings otevře na Letišti Václava Havla v Praze svou novou základnu. Společnost bude z Prahy létat do řady velkých evropských měst.

Otevřením pobočky v Praze rozšiřuje německá letecká společnost své služby v Evropě. Od 31. října budou Eurowings létat z Prahy do některých evropských měst, například Barcelony, Milána, Atén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu a Birminghamu.


Nízkonákladová společnost bude v Česku využívat nejprve dva stroje Airbus A320, po roce má v plánu přidat další letadlo. Prodej letenek má začít od 22. června a ceny by měly začínat zhruba na 730 korunách. V létě má společnost přidat spoje na Mallorcu a Kanárské ostrovy.

Související obsah


"Společnost Eurowings nabídne přímá spojení pro cestující, kteří létají za obchodem a stejně tak pro turisty. S touto akcí přicházíme právě včas, po dlouhodobém útlumu leteckého provozu způsobeném covidovou krizí,“ řekl generální ředitel společnosti Jens Bischof.


Eurowings je nízkonákladová divize Lufthansy, která je největší leteckou firmou na světě. Ve své flotile mají aerolinky Eurowings zhruba 100 letadel.

České letadlo mělo za letu potíže! Na palubě bylo 60 lidí. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události

Píše se na Deník.cz