Zahraničí

V Tatrách je stále dost sněhu. Nepodceňujte výstroj, radí záchranáři

V Tatrách je stále dost sněhu. Nepodceňujte výstroj, radí záchranáři
Zdroj: Profimedia

Přestože se teploty postupně zvedají, na horách ještě turisté mohou ve vyšších polohách narazit na sníh. Tatranská horská služba proto varuje, že návštěvníci hor neměli podcenit svou výstroj a pořádně se na túry připravit.

Lidé mířící na výlet do slovenských hor by se měli mít na pozoru. I když ve Vysokých Tatrách 15. června končí sezónní uzavření některých turistických cest, ve vyšších polohách je stále dost sněhu. 


"Vysokohorská sedla a vrcholy, na které vedou turisticky značené cesty, jsou stále pod sněhem. Důrazně proto žádáme všechny turisty, aby při plánování túr počítali se zimními podmínkami a přizpůsobili jim výstroj a výzbroj,“ apelují pracovníci slovenské horské služby.


Bílá pokrývka je stále také na sněhovém poli známém jako Mapa republiky ve východních Krkonoších. Odborníci očekávají, že sníh se v těchto místech udrží minimálně až do července.


Turisté často podceňují přípravu a na túru vyrazí bez patřičného vybavení. Jen v letošním roce čeští záchranáři horské služby museli zachraňovat řadu lidí. V lednu vyjížděli například ke dvojici, která zabloudila a zapadla pod Lysou horou do hlubokého sněhu.

Související obsah


Pár se na výstup vydal v naprosto nevhodném oblečení. Muž se ženou měli na sobě tepláky a na nohách tenisky. Podobný případ se stal i v Krkonoších, kde spoře oděná dvojice vyrazila v lednu na Sněžku. Cestou však zabloudila a v náročném a mrazivém počasí rychle ztrácela síly.


Záchranáři doporučují zvolit předtím, než se lidé vydají do hor, vhodné obutí i oblečení. Navíc je dobré mít náhradní věci v batohu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz