Domácí

V Česku se rozvolňuje kultura. Změnu vítají fanoušci i známé tváře

Od pondělí platí další rozvolnění v kultuře. Na venkovních akcích už není povinné jen sedět, ale diváci mohou v hledišti i stát nebo si zatančit. To uvítali především umělci a jejich fanoušci.

Po deseti měsících kultura konečně znovu ožívá. Od pondělí se venkovních akcí mohou účastnit až dva tisíce lidí, na každého návštěvníka ale musí vyjít čtyři metry čtvereční. Uvnitř pak může být návštěvníků tisícovka a využita smí být jen polovina kapacity hlediště.

"Je to pro nás samozřejmě skvělá zpráva, protože může všechno probíhat tak, jak jsme naplánovali,“ svěřil se majitel Lucerna Music Baru Michal Filip.

Související obsah


Rozvolnění potěšilo ale také umělce. "Rád s těmi lidmi na koncertech navazuju vztahy a tohle mi prostě chybělo úplně nejvíc," řekl zpěvák Matěj Ruppert. "Je to úžasný, že jsme se konečně dočkali i my z kultury. Že můžeme zpívat, hrát, a i že více diváků může chodit na naše vystoupení," svěřila se zpěvačka Kamila Nývltová.

Stále platí, že návštěvníci musí mít zakryté dýchací cesty a prokázat bezinfekčnost všemi druhy testů, včetně samotestů nebo čestným prohlášením.

Související obsah

Ne všichni se ale můžou prozatím radovat. Opatření stále svazují velké hudební festivaly. Vyhlídky v nejbližších měsících by ale mohly být příznivější. V pondělí vláda schválila, že od 1. července se zvyšuje maximální počet účastníků na venkovních kulturních akcích na pět tisíc a uvnitř na dva tisíce.

Poslechněte si, jak rozvolnění v kultuře vnímá herec Robert Jašków:

Rebecca Diatilová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz