Zahraničí

Rybář si myslel, že k němu plavou žraloci. Po přiblížení zůstal v úžasu

Rybář si myslel, že k němu plavou žraloci. Po přiblížení zůstal v úžasu
Zdroj: Profimedia

Na volném moři u Sicílie může člověk narazit na spoustu zvířat, většinou ale nečeká, že mezi nimi budou i divoká prasata. Takový zážitek si z plavby odnesl místní rybář, kterému plavali naproti dva divočáci. Nejprve si je spletl se žraloky.

Na sociálních sítích se sdílí video italského rybáře, který se plavil na lodi zhruba osm kilometrů od sicilského břehu, když si všiml dvou zvířat, jak plavou směrem k němu.

"Z dálky jsem si myslel, že jsou to žraloci, tak jsem se k nim přiblížil s úmyslem natočit video. Pak jsem si ale uvědomil, že to nejsou žraloci, ale divočáci," říká rybář ve videu.

Zpravodajský web SirucasaNews.it zjistil, že muž zvířata na moři sledoval více než hodinu, dokud nedoplavala k pláži San Lorenzo. Jednomu praseti se podařilo dostat se na břeh, kde byl zachráněný, druhé ale mělo zůstat na moři.

Podívejte se na rybářovo setkání s prasaty na moři:

Ochránci zvířat po něm zahájili pátrání, ale o zvířeti žádné zprávy zatím nemají. Díky rybářovi, který k prasatům nebyl lhostejný, možná bude mít i příběh druhého prasete dobrý konec.

Související obsah

Potkat na volném moři u sicilských břehů divoké prase rozhodně není nic obvyklého. Na jihu provincie Syrakusy tato zvířata vůbec nežijí. "Nikdy jsem nic takového neviděl. Není to normální," uvedl rybář, který se domnívá, že prasata připlavala ze severní Afriky.

Naopak na Bahamách je plavání v moři s prasaty běžnou záležitostí. Na jednom z neobydlených ostrovů se nachází Prasečí pláž, kde sídlí kolonie prasat. Na ostrov každoročně míří velké množství turistů, pro které jsou prasata rochnící se v průzračném moři velkou atrakcí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz