Zahraničí

Střelba v Německu: Útočník zastřelil expřítelkyni a jejího bratra

Střelba v Německu: Útočník zastřelil expřítelkyni a jejího bratra
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

V německém městě Espelkamp v okrese Biefeld byli ve čtvrtek odpoledne zastřeleni dva lidé. Útočník se dal z místa činu na útěk. Policie uzavřela ulice a přikázala občanům, aby nevycházeli z domů. Hledaný muž byl poté odpoledne dopaden.

V centru města Espelkamp, ​​asi 50 kilometrů západně od Hannoveru, byli ve čtvrtek odpoledne zastřeleni dva lidé. Podle informací policie se má jednat o muže a ženu. Tamní média uvádí, že jedna z obětí byla zastřelena uvnitř rodinného domu, druhá poté na ulici před ním.

Útočník se dal z místa činu na útěk. Policie proto uzavřela veškeré ulice ve městě a přikázala občanům, aby nevycházeli ze svých domů, jelikož střelec může být stále ozbrojen. Policisté jej nakonec odpoledne dopadli.

Související obsah

Podle Focusu měla být motivem střelby žárlivost a spory v rodině. Obětmi mají totiž být bývalá přítelkyně útočníka a její bratr. Přesný motiv ale kriminalisté zatím neznají. Na místě aktuálně probíhá vyšetřování.

V lednu minulého roku otřásla Německem tragédie poté, co 26letý muž zastřelil v městečku Rot am See šest svých příbuzných. Ke střelbě došlo v prostoru restaurace na Bahnhofstrasse. Městečko Rot am See leží zhruba na půli cesty mezi Stuttgartem a Norimberkem. Policisté mladíka zadrželi přímo na místě činu. Motivem měly být rodinné spory.

Masová střelba na Floridě: Dva mrtví, nejméně 25 postřelených. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz