Domácí

Klaus slaví 80, k narozeninám si nadělil svoje čtyři nové knihy

Bývalý prezident Václav Klaus v sobotu oslaví 80. narozeniny. K životnímu jubileu si ve čtvrtek nadělil předčasný dárek. Představil hned čtyři svoje nové knihy, jednu dokonce v angličtině. V pátek ráno s Klausem přineseme exkluzivní rozhovor na TN LIVE.

Jedna z nejvýraznějších osobností české polistopadové politiky oslaví v sobotu životní jubileum. Václav Klaus u příležitosti svých 80. narozenin ve čtvrtek představil čtyři nové knihy.

Publikace odhalil v sídle svého institutu na pražské Hanspaulce. První z nich s názvem Podtrženo je seriálem výpisků z Klausovy četby z let 1970 až 2020. Další se jmenuje Myšlenky Václava Klause.

"Celá tato kniha má být právě o silných, přesvědčivých názorech a slovech – o slovech, která se vršila v uplynulých třech desetiletích v Klausových knihách, článcích, projevech, rozhovorech, a která jsou odrazem jeho pevných názorů, jeho konzistentního myšlenkového světa," řekl ke knize, která má více než 400 stran, její editor Tomáš Břicháček.

Související obsah

Třetí publikace Transformace v ČR: cesta ke svobodě a prosperitě popisuje transformační éru z 90. let pohledem jejího hlavního hybatele, tedy exprezidenta Klause. Čtvrtou knihou chce zaujmout mezinárodní publikum, sborník textů, projevů a vystoupení Václava Klause Free Society Fatally Endangered (Svobodná společnost ve zhoubném ohrožení) je totiž celý v angličtině.

V pátek ráno nabídneme na TN LIVE od 9 hodin s Václavem Klausem exkluzivní rozhovor. Odpoledne pak exprezident pořádá v Jižních zahradách Pražského hradu narozeninovou oslavu. Mezi hosty, kterých mají být stovky, nebude chybět současný prezident Miloš Zeman nebo kardinál Duka, přijít by měl i Václav Klaus mladší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz