Domácí

Po Brně se procházela vyčerpaná obří želva, zachránili ji až strážníci

Po Brně se procházela vyčerpaná obří želva, zachránili ji až strážníci
Zdroj: TN.cz

Nezvyklý pohled se v pátek večer naskytl obyvatelům Husovic. Mezi zaparkovanými vozidly se totiž nerušeně procházela asi půlmetrová želva. Vyčerpaného plaza museli přijet zachránit strážníci.

Zachránit želvu, která se procházela po brněnských Husovicích, vyrazili v pátek večer brněnští strážníci. Plaz se totiž unaveně procházel po místním parkovišti.

"Kromě hlídky z místní služebny a strážníka z odchytové služby na místo vyrazila také veterinářka a naznala, že tvor je z rodu kajmanek," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Související obsah

Vzhledem k tomu, že celý víkend panovalo venku parné počasí a kajmanky žijí ve vodě, byla želva znatelně vyčerpaná a potřebovala ošetření.

Majitele zvířete se v danou chvíli zjistit nepodařilo, a tak želva putovala do péče specialistů.

Neuvěřitelná nehoda: Řidičce prolétla oknem želva. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz