Ekonomika

Letecká doprava se vrací k normálu, přibývají desítky nových letů

Letecká doprava po celém světě začíná opět houstnout. Přibývají nejen vnitrostátní a mezistátní lety, ale i spoje, které přes naše území jen přelétají. A podle dopravních společností bude letů ještě přibývat. Radost z toho mají zejména milovníci cestování, ale například i meteorologové.

Koronovirová pandemie omezila cestování a s ním i letecký provoz. Ten se ale teď pomalu vrací do normálu. A lidé si zvýšeného provozu nad svými hlavami všímají. "Mě to tedy ruší, v jednu ráno mě to normálně vzbudilo," svěřila se divačka TV Nova.

"Během června dochází na letišti Praha k velkému nárůstu počtu destinací. Cestující mohou odletět do více než 90 destinací. Čekáme, že ještě další destinace přibydou," řekla mluvčí Letiště Václava Havla Klára Divíšková.

Související obsah

Ve srovnání s rokem 2019 je ale nebe stále zaplněné jen z poloviny. Rekordní meziměsíční nárůst spojů hlásí hlavně prázdninové destinace, přibývá i linek mezi metropolemi Evropské unie. Stále málo letadel ale míří přes Atlantik nebo na další kontinenty. Tyto spoje postrádají i meteorologové.

"Dopravní letadla při letu měří charakteristiky atmosféry. My tato pozorování využíváme pro předpověď počasí," řekla meteoroložka Jarmila Brožková.

Karolína Pavlínová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události

Píše se na Deník.cz