Zahraničí

V Rusku rapidně přibývá nakažených! Mohou za to mutace, tvrdí experti

Rusko dále čelí prudkému nárůstu nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin země registrovala přes 17 tisíc nových případů. Vláda dokonce zvažuje povinné očkování pro zaměstnance některých odvětví. Kritická situace panuje zejména v Moskvě.

Epidemie svírá Moskvu čím dál víc. Až polovinu z celkového počtu nově nakažených totiž registruje právě ruská metropole. Podle ruských epidemiologů může za kritickou situaci takzvaná varianta delta. Jde o mutaci koronaviru původem z Indie, která se údajně šíří až o 97 % rychleji. Na vině je ale podle tamní vlády hlavně laxnější přístup obyvatel.


"Opakovaně žádáme obyvatele, aby dodržovali opatření, než dosáhneme kolektivní imunity. To se ale neděje a dochází k vážnému nárůstu infekcí,“ tvrdí ruská místopředsedkyně vlády Taťána Goliková.


Rusko zároveň trápí nízká proočkovanost. V zemi je kompletně naočkováno asi jen deset procent dospělé populace. Zájem o očkování je údajně velmi malý.

Související obsah


"Myslím, že covid-19 nic neporazí. Očkování to trochu zmírňuje, ale znám tolik lidí, kteří jsou naočkovaní a znovu se nakazili,“ řekla tamní učitelka.


Ruská vláda proto chce sáhnout k povinnému očkování pro zaměstnance některých odvětví. To už nařídilo hned několik regionů. Nízká proočkovanost a vysoké denní nárůsty nově nakažených sužují i Brazílii. Tam už na následky koronaviru zemřelo půl milionu lidí.


V latinskoamerické zemi, kde žije přes 213 milionů lidí, je naočkováno pouze 11 % dospělé populace. Denní přírůstky přesahují 100 tisíc nakažených denně.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz