Zahraničí

Nová naděje pro Terezu H. Už zná nový termín odvolacího řízení!

Nová naděje pro Terezu H. Už zná nový termín odvolacího řízení!
Zdroj: Profimedia

Před pár dny musela Tereza H., která už více než tři roky sedí v pákistánské cele za pašování drog, překonat hořké zklamání. Vymodlené hlavní líčení u odvolacího soudu totiž bylo na poslední chvíli zrušeno. Pomyslná náplast ale přišla velmi rychle - nový termín projednání případu je totiž už za pár dní.

"Podle aktuálních informací byl nový termín jednání odvolacího soudu stanoven na 29. června, tedy na příští úterý," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Zmínila, že i když se zastupitelský úřad snaží pro Terezu H. dělat maximum (zástupce honorárního konzula jí například předává poštu či nákupy), tak i kvůli pandemii koronaviru a tomu, že je mladá Češka vězněná právě v Pákistánu, to není vždy bez problémů.

Podle informací TN.cz musela Tereza H. řešit i zmatky s právníky - před několika měsíci ji začal zastupovat nový advokát, ale ten, s nímž spolupráci ukončila, se nadále "tvářil" jako její právní zástupce.

Související obsah

Novému právníkovi mladé české pašeračky ovšem sebevědomí neschází, podle informací TN.cz odhaduje, že v odvolacím řízení je devadesátiprocentní šance, že jeho mandantku soudní senát osvobodí. Argumentovat chce procesními nedostatky při projednávání kauzy u prvoinstančního soudu.

Původně měl odvolací soud případ mladé Češky, která sedí v pákistánské cele od začátku roku 2018, řešit minulý čtvrtek. Jednání ale bylo na poslední chvíli kvůli nepřítomnosti soudce zrušeno. A nebylo to poprvé. Ještě předtím, než pákistánský soud uložil Tereze H. trest ve výši osmi let a osmi měsíců, bylo projednávání případu odloženo například kvůli kriketovému turnaji nebo masivnímu výpadku proudu.

Připomeňte si původní rozsudek nad mladou Češkou v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz