Zahraničí

Češi letící do Chorvatska měli mít na palubě bombu! Úřady vše kontrolují

Na palubě letadla Smartwings, které v pátek odpoledne přistálo v Chorvatském Splitu, byla nahlášená bomba. Cestující po přistání museli letadlo opustit bez zavazadel a chorvatské úřady nyní stroj prohledávají. Situaci pro TN.cz popsala jedna z pasažérek.

Chorvatské úřady kontrolují let QS 1082 z Prahy do chorvatského Splitu společnosti Smartwings kvůli nahlášené bombě. Na palubě cestovalo 141 lidí a 5 členů posádky.


"Posádka letadla zahájila standardní proces pro řešení této situace. Ve 13:49 letadlo bezpečně přistálo na letišti ve Splitu a nyní probíhá důkladná bezpečností prohlídka letadla a zavazadel pyrotechniky," uvedla pro TN.cz mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková o půl čtvrté odpoledne. Cestující letadlo opustili a čekají, až si budou moci převzít svá zavazadla.

Související obsah

Situaci pro TN.cz popsala jedna z pasažérek. "O bombě nám řekli při přistání, na palubě byla trochu panika, ale způsobila to letuška, která panikařila a lítala zmateně po letadle. Teď už jsou všichni v klidu, protože jsme mimo letadlo, ale to čekání je strašné," uvedla.


"Jsme uzavření v jedné hale. Až po hodině čekání nám řekli, že se letadlo musí prohledat," dodala. Nakonec jim pracovníci letiště rozdali i vodu.
 

 Letadlo Smartwings odstavené na letišti ve Splitu:

Zdroj: TN.cz


Podle chorvatského zpravodajského portálu N1 se výhružka bombou objevila poté, co letadlo vstoupilo do chorvatského vzdušného prostoru. "Letadlo bylo odstaveno do jiné části letiště, všichni cestující stroj opustili a probíhá kontrola. Letiště není uzavřeno pro dopravu," uvedlo chorvatské ministerstvo vnitra.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz