Zahraničí

Naočkuj se a vyhraj. Slovenské město spustilo jako první loterii o poukázky!

Jak motivovat lidi, aby se nechali očkovat proti covidu-19? Slovenské město Velký Šariš na to jde přímočaře. Zatímco slovenská vláda stále váhá, zda k očkování finančně motivovat, šarišská radnice jako první v zemi spustila tzv. očkovací loterii, v níž budou moci obyvatelé vyhrát peněžní poukázky.

Vyhrát mohou všichni očkovaní obyvatelé Velkého Šariše, kteří se do soutěže přihlásí. Cenou je deset poukázek, každá v hodnotě deseti eur (asi 255 korun), informoval zpravodajský portál tvnoviny.sk.

Vedení města loterii nazvalo Naočkuj se a vyhraj a věří, že s její pomocí obyvatelé města získají proti covidu kolektivní imunitu. "Odměníme deset lidí poukázkami, které mohou využít pouze na území města," přiblížil primátor Velkého Šariše Viliam Kall.

Související obsah

"Určitě panu primátorovi zavolám a poděkuji mu za takovouto iniciativu. Pokud to přispěje k proočkovanosti v daném regionu, tak budu jedině rád," chválí nápad slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Do šarišské loterie se mohou zapojit všichni plnoletí po druhé dávce vakcíny, ale i ti, kteří už jsou naočkovaní teď. Prokázat se musejí certifikátem. Město výherce vylosuje 19. listopadu.

Ti pak budou moci poukázkami ve Velkém Šariši uhradit třeba část nájemného, místní poplatky, školné, ale přijímat je budou i tamější obchody. Pro radnici to přitom není poukázková premiéra, město je už loni rozdávalo třeba při narození dítěte nebo při nástupu prcků na základní školu.

Související obsah

Slovenská vláda s celoplošnou finanční motivací nebo loterií pro zvýšení proočkovanosti stále váhá. Dilema by měli příští týden na zasedání definitivně rozseknout členové ústředního krizového štábu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz