Zahraničí

Antické památky, tanec i Češi. Reportér prošel Perlu Černého moře

Starobylé bulharské město Nesébr neboli Nesebar nedaleko Burgasu bylo další zastávkou reportéra Jana Zálužského, který pravidelně předkládá své zážitky a dojmy z pobřeží Černého moře. Tentokrát má důkaz toho, že jde o velmi oblíbené místo českých turistů. A neodolal ani on a dokonce si zatančil.

Nesébr - město, kterému se velmi často přezdívá "Perla Černého moře." Jeho historie sahá až do starověku a dodnes jsou tu k vidění památky z antiky. Okouzlí vás spletitými uličkami, širokým výběrem suvenýrů a malebných restaurací, právem je na seznamu světového dědictví UNESCO.

"Nesebar je také baštou rybářů, každé ráno vyráží lovit ryby, které dodávají místním tavernám," zmiňuje mluvčí CK Čedok Eva Němečková.

Historicky zde prý byl nejvyšší počet kostelů na obyvatele. A když budete znaveni, určitě vyzkoušejte nějakou místní restauraci. Většina z nich je s výhledem na moře. A nabízejí třeba čerstvé místní ryby.

Související obsah

Reportér neodolal a k večeru vyrazil do horské vesničky na folklorní večer plný hudby a tance. "Jsme soubor ze Sofie, naše skupina vystupuje už 25 let," popisuje maskovaná tanečnice Elena.

Nesebar je podle reportéra místo jako stvořené pro romantiku, rád si promluvil s Čechy na dovolené a lépe než zakončit celý den ve víru tance prý snad ani nešlo.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz