Domácí

Jihočeský kraj uzavře očkovací centra, není zájem o očkování

Jihočeský kraj začne postupně ukončovat provoz očkovacích center. Podle vedení kraje zájem o očkování klesá a další vakcíny zvládnou podávat nemocnice ve svých ambulancích a praktičtí lékaři.

Celkem bylo v Česku aplikováno přes 7,8 milionu dávek vakcíny proti covidu-19. Druhou dávku už dostaly bezmála tři miliony lidí. Nejvíce lidí je očkováno v Praze, Jihočeském a Jihomoravském kraji.

Na jihu Čech je naočkováno první dávkou přes 57 procent obyvatel starších 16 let. Ukončené očkování má v kraji 32 procent tamních obyvatel. "Jihočeský kraj patří mezi k nejlépe proočkovaným regionům, byť ještě musíme bojovat o to, aby to proočkování finální z celé té populace bylo co nejvyšší," řekl hejtman kraje Martin Kuba (ODS).

Související obsah

Na jihu Čech zvládli denně naočkovat okolo osmi tisíc lidí. Počet nových zájemců o očkování ale výrazně klesá, a vedení kraje se proto rozhodlo během července a srpna postupně ukončovat provoz očkovacích center.

"Jsme připraveni v průběhu těchto měsíců na postupné utlumování provozu očkovacích center, protože už se bude těch lidí očkovat mnohem méně a budeme velmi pravděpodobně schopni to dělat v našich nemocnicích," dodal Kuba.

Vedení kraje už plánuje také přeočkování třetí dávkou. Ta by se měla podávat zřejmě od začátku příštího roku. Vakcinaci mají mít v kraji na starost praktičtí lékaři.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz