Zahraničí

To nejlepší z Bulharska: Podívejte se na cestu reportéra TV Nova

Týdenní putování reportéra TV Nova Jana Zálužského bulharskými letovisky a nejoblíbenějšími místy českých turistů je u konce. Navštívil čtyři turistická střediska, desítky památek a ochutnal tradiční kuchyni. Pojďte se podívat na to nejlepší z jeho cesty po Bulharsku.

Reportér přistál na letišti ve Varně a pokračoval přes klidnou Albenu, oblíbené Zlaté Písky, dlouhé Slunečné pobřeží, lázněmi proslulým letoviskem svatého Konstantina a Heleny až ke starověkému Nesébru. Čechy nejnavštěvovanější destinace tak má za sebou.

 
Na kolik vás vyjde dovolená?

Letecké zájezdy se v last minute pohybují od zhruba 10 tisíc korun za jednoho. Takový zájezd se dá pořídit i s celodenním stravováním, tzv. "all inclusive".

 

Související obsah


Kde vyměnit peníze?

Doporučuje se směnit peníze v bance. Určitě by lidé neměli využívat pouličních směnárníků, kteří mají ruličky peněz po kapsách, hrozí totiž riziko podvodu. "Za sebe určitě doporučuji mít peníze vyměněné v Česku ještě před cestou,“ radí Zálužský.

 

Související obsah


Tipy reportéra

Může se stát, že Bulharům budete chtít něco pochválit. Na to pozor, slovo "úžasno" v bulharštině znamená špatný. Raději řekněte "dobro", budou vám rozumět. Spropitné by turisté neměli dávat nikomu přímo do ruky, Bulhar by se mohl totiž urazit. Lepší je například v restauraci peníze položit na stůl.


"Bulharsko ve mně určitě zanechalo dojem pohostinné země, milých lidí a dostupných cen, cesta mi sem trvala letecky necelé dvě hodiny,“ uzavřel Zálužský.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz