Zahraničí

Píchli mi Sputnik V, odhalil Putin. Lidi vyzývá, aby se nechali očkovat

Ruský prezident Vladimir Putin se zúčastnil tradiční několikahodinové debaty, při které reagoval na dotazy občanů. V přímém přenosu dostal i otázku ohledně očkování a odpověděl, že dostal už obě dávky ruské vakcíny Sputnik V.

To, že se šéf Kremlu nechal naočkovat už na začátku jara, se všeobecně vědělo. Až teď ale přiznal, kterou látkou. "Pochopil jsem, že bych se měl ochránit, a rozhodl se nechat naočkovat vakcínou Sputnik V. Naše armáda se taky nechává očkovat touto látkou a já jsem její nejvyšší velitel,“ vysvětlil ruský prezident.


Vladimir Putin znovu potvrdil, že nesouhlasí s povinným očkováním. Zároveň ale k vakcinaci vyzval občany s tím, že je to jediná cesta ven. "Správci některých regionů mají právo nařídit povinné očkování pro nějaké rizikové skupiny. Někteří to už udělali a vyplatilo se jim to,“ doplnil Putin.


Rusko momentálně čelí další vlně pandemie. Putin prý ale doufá, že se k vyhlášení dalšího celostátního lockdownu nebude muset uchýlit. Řeč přišla i na vypjaté vztahy s Ukrajinou.

Související obsah


"Nemyslím si, že by byli Ukrajinci nepřátelští. Jsme jeden celek. Jejich vláda k nám ale nepřátelská je. Nevidím důvod k setkání s prezidentem Zelenskim. Hlavní rozhodování o Ukrajině totiž neprobíhá v Kyjevě, ale ve Washingtonu,“ uzavřel šéf Kremlu.


Reakce Kyjeva na sebe nenechala dlouho čekat. Rusové a Ukrajinci jsou podle nich dva různé národy, které by mohly mít dobré vztahy, kdyby tomu Moskva nebránila.


V několikahodinovém přímém přenosu odpověděl ruský prezident na desítky otázek, které mu lidé posílali prostřednictvím mobilní aplikace. Celkem jich přišlo přes 700 000. Putin tímto způsobem komunikuje s Rusy už od roku 2001.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz