Domácí

Pošta bez čekání. Tyto pobočky nabízí online rezervaci

Pokud nejste příznivcem front a úporného čekání, než na vás přijde na poště řada, potěší vás novinka, která ve čtvrtek odstartovala. Na stovkách poboček je možné se před vyzvednutím či odesláním zásilky online objednat a domluvit si tak návštěvu na konkrétní čas. Podívejte se, které pobočky ve vašem kraji to umožňují.

Pilotní provoz, který odstartoval 1. července, se týká jen vybraných poboček České pošty, které disponují vyvolávacím systémem. Zatím se to týká zhruba 260 až 270 poboček, další budou přibývat. "Cílový stav, na kterém se to bude testovat, je 400," řekl redakci TN.cz mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V tabulkách (naleznete v galerii na konci článku) se můžete podívat na seznam poboček v jednotlivých krajích, na kterých už nyní fungují online rezervace.

Službu Objednávka na pobočku Česká pošta spustila už v roce 2016. Tehdy ale bylo možné se zarezervovat pouze kvůli Czech POINTu.

Související obsah

Nyní systém umožňuje rezervaci přepážky kvůli vyzvednutí dopisu, odeslání balíků a EMS (zpravidla do 5 kusů), dopisů, cenných psaní. V nabídce je také bankovní a pojišťovací specialista či zajištěné obaly.

Ne všechny pobočky s vyvolávacím systémem nabízejí rezervaci všech těchto služeb, ačkoliv většina z nich ano. Například zlínská pobočka v Masarykově ulici má v nabídce pouze Czech POINT, datové schránky, ověřování listin, bankovního a pojišťovacího specialistu a zajištěné obaly.

Rezervace je jednoduchá. Na webových stránkách České pošty (ZDE) si zákazník vybere pobočku a službu, kterou potřebuje. Pak klikne na tlačítko potvrdit a vybere si datum a čas. Posléze zadá své kontaktní údaje a dokončí rezervaci.

Související obsah

Na konci obdrží čtyřmístní kód, který na pobočce poté zadá do vyvolávacího systému a okamžitě jde na řadu, aniž by musel čekat ve frontě. Rezervace je online, takže bez internetu se samozřejmě nedá provést.

Ti, kteří internet nemají, anebo o online rezervaci z různých důvodů nestojí, mohou využívat služeb pošty standardním způsobem. I nadále budou na poště čekat, až na ně vyjde řada.

Česká pošta si od novinky slibuje pružnější provoz. Klienti si tím ušetří spoustu času. "Navíc když třeba pracovník uvidí, že nemá zrovna nikoho objednaného, může dělat jinou práci, a pokud naopak uvidí v systému, že mu přijde klient s 50 dopisy, může se na to nachystat," vysvětluje mluvčí podniku Matyáš Vitík.

Související obsah

Nejvíce poboček s vyvolávacím systémem se nachází v Praze. Vysoký počet jich je také ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Nejméně jich je naopak v Karlovarském a Plzeňském kraji, nemnoho jich je také na Vysočině a v Libereckém kraji.

Zarezervovat je potřeba se minimálně hodinu před návštěvou pošty a na pobočku se pak dostavit nejméně pět minut před domluveným termínem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz