Zahraničí

Domácí vězení pro kočky. Australany naštval sporný zákaz

Domácí vězení pro kočky. Australany naštval sporný zákaz
Zdroj: Profimedia

Kočky, které se rády toulají městem, budou mít na předměstí Melbourne v Austrálii od podzimu smůlu. Rada města Knox jim totiž od 1. října zakazuje pohybovat se mimo pozemek svého páníčka. Některé občany zákaz naštval a chtějí ho zrušit.

Obyvatelé města Knox se bouří proti zákazu, který vydala městská rada. Ta v oblasti schválila 24hodinový zákaz vycházení pro kočky. Nařízení má platit od 1. října letošního roku.

Rada se k tomuto kroku rozhodla, aby ochránila místní divokou zvěř jako jsou ptáci, vačice nebo hadi. Právě pro ně jsou totiž kočky nebezpečné, píše deník Daily Mail

Vedení města chce, aby si majitelé své kočky zajistili. "Kočky mohou stále chodit ven, ale musí zůstat na vašem pozemku," upozorňují zástupci města. 

Související obsah

Prvních šest měsíců má platit přechodná doba, po kterou budou majitelé pouze upozorňováni, když jejich kočka poruší pravidla. Následně bude hrozit pokuta až 91 dolarů (v přepočtu zhruba 2 000 korun). Pokud půjde o opakované porušení zákazu, tak může pokuta dosáhnout až 500 dolarů (zhruba 11 tisíc korun).

Majitelé koček se zákazem nesouhlasí. Buď totiž budou muset pořádně oplotit pozemek, což je vyjde na hodně peněz, nebo budou muset kočky zavírat do klecí. 

Související obsah

Starostka města Lisa Cooperová uvedla, že ona osobně byla proti zákazu, ale byla přehlasována. Neprošel prý ani její kompromisní návrh na zákaz vycházení koček od 7 hodin večer do 7 hodin ráno. 

V době pandemie vzrostl zájem o zvířata z útulků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz