Domácí

Cyrilometodějské slavnosti pokračují. Do Velehradu se sjely tisíce lidí

Desetitisíce lidí se od pátku sjíždí do Velehradu na Uherskohradišťsku, kde se konají tradiční Cyrilometodějské slavnosti. V pondělí dopoledne od 10:30 navíc probíhá mše pod vedením kardinála Dominika Duky.

Na oslavu příchodu slovenských věrozvěstů Cyrila a Metoděje se do Velehradu na Uherskohradišťsku sjíždí od pátku návštěvníci z celé České republiky. Oslavy vyvrcholí v pondělí, kdy se koná Slavnostní poutní mše svatá pod vedením kardinála Dominika Duky.

Letošní ročník slavností ale postihla opět koronavirová opatření. "Nedělní koncert byl omezený na 5000 lidí, lidé u sebe museli mít pro případ kontroly potvrzení o testu nebo o očkování. Mohou se ale nechat otestovat i na místě," řekla pro TN.cz ředitelka velehradského Infocentra Marta Jelínková.

Související obsah

Počet účastníků na pondělní mši však není nijak omezen. Na 15. hodinu je naplánovaná také řeckokatolická liturgie. Další mše pak následují v úterý a ve středu.

Program na poutním místě ve Velehradě na Uherskohradišťsku začal již v pátek otevřením výstavy Po stopách sv. Cyrila a Metoděje a řeckokatolickou liturgií. Další podrobnosti k programu naleznete zde. Součásti oslav je také světská zábava, která představuje hromadu občerstvení a atrakcí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz