Krimi

V Budějovicích boural mladík bez řidičáku, nadýchal 3,6 promile

V Budějovicích boural mladík bez řidičáku, nadýchal 3,6 promile

Českobudějovičtí policisté vyšetřují od neděle dopravní nehodu, při které krátce po sobě dvakrát boural mladík. Muž nadýchal 3,6 promile, a navíc neměl řidičák.

Mladý muž poprvé boural v Hosínské ulici, kde při couvání naboural do zaparkovaného auta. "Mladík po 21:00 hodině jel s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia, kdy při couvání narazil do zaparkovaného nákladního vozidla tovární značky Renault a poté z místa ujel," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Řidič objel několik ulic a vrátil se na původní místo, kde naboural do vrat u domu. Svědci pak zavolali policejní hlídku, která muže zajistila a nechala ho dýchnout. Výsledek byl 3,6 promile. 

Související obsah

Policisté při vyšetřování nehody zjistili, že mladík nemá řidičák, a tak putoval okamžitě do policejní cely. 

"Po celkovém vystřízlivění může očekávat sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal Bajcura.

Zběsilá honička Prahou, řidič v odcizeném vozidle způsobil hromadnou nehodu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz