Krimi

V Budějovicích boural mladík bez řidičáku, nadýchal 3,6 promile

V Budějovicích boural mladík bez řidičáku, nadýchal 3,6 promile

Českobudějovičtí policisté vyšetřují od neděle dopravní nehodu, při které krátce po sobě dvakrát boural mladík. Muž nadýchal 3,6 promile, a navíc neměl řidičák.

Mladý muž poprvé boural v Hosínské ulici, kde při couvání naboural do zaparkovaného auta. "Mladík po 21:00 hodině jel s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia, kdy při couvání narazil do zaparkovaného nákladního vozidla tovární značky Renault a poté z místa ujel," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Řidič objel několik ulic a vrátil se na původní místo, kde naboural do vrat u domu. Svědci pak zavolali policejní hlídku, která muže zajistila a nechala ho dýchnout. Výsledek byl 3,6 promile. 

Související obsah

Policisté při vyšetřování nehody zjistili, že mladík nemá řidičák, a tak putoval okamžitě do policejní cely. 

"Po celkovém vystřízlivění může očekávat sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal Bajcura.

Zběsilá honička Prahou, řidič v odcizeném vozidle způsobil hromadnou nehodu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz