Koronavirus

Česko má problém s testy. Nejsou termíny, lidé čekají i dlouhé týdny

Na mnoha místech Česka stále chybí testovací místa na koronavirus. V některých městech si dokonce na PCR i antigenní test musí lidé počkat i několik dní. Například ale ve středočeském Rakovníku se čeká na volný termín až dva týdny.

Jediné odběrové místo v Rakovníku je v tamní nemocnici. První možný termín pro odběr na PCR test tady mají 21. července.

"Plánujeme právě dovolenou, ale je tady plno v pondělí, středu i pátek. Jsme zvědaví, jestli se na nás vůbec dostane," obává se jedna z obyvatelek středočeského města.

Termíny na PCR testy ale chybějí i v okolí. Například ve zhruba čtyřicet kilometrů vzdálených Hořovicích je první možnost se testovat až příští týden v pondělí.

Související obsah

Podobné je to třeba i v Ústí nad Labem nebo v Plzni. V plzeňské Fakultní nemocnici si zájemci o PCR testy počkají podle objednávkového formuláře až do příštího úterý.

V krajské liberecké nemocnici mají do začátku příštího týdne poslední dva termíny. Výjimkou ve velkých městech nejsou ani místa, která nabízejí termíny na PCR i antigenní testy nejdřív v polovině července.

Související obsah

"Největší zájem o preventivní testy a onemocnění proti covid-19 registrují naše odběrová místa vždy před víkendem a celkově se jejich obsazenost navýšila se začátkem turistické sezóny," uvedl Adam Knesl, mluvčí odběrové společnosti Agel.

Nejlépe je na tom Praha, ale i v hlavním městě je nutné test řešit s dostatečným předstihem. Přes víkendy a státní svátky nefunguje v hlavním městě asi třetina odběrových míst, další jen omezeně.

Lucie Hlubučková, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz