Domácí

Zásah obchodní inspekce na jihu Čech: Našla padělky za miliony korun

Zásah obchodní inspekce na jihu Čech: Našla padělky za miliony korun
Zdroj: Profimedia

Česká obchodní inspekce (ČOI) na tržnici ve Vyšším Brodě při kontrolní akci ve spolupráci s cizineckou policií na konci června narazila na padělané zboží. Hodnota originálů by přesáhla 6 milionů korun.

Inspektoři ve spolupráci s cizineckou policií se zkontrolovali tři stánky v tržnici ve Vyšším Brodě. Při razii zajistili 1098 padělků. Mezi nimi byly hlavně textilní výrobky – převážně oblečení, ale také kabelky, pásky nebo peněženky.


Šlo o padělky světoznámých značek jako Louis Vuitton, Gucci, Prada, Michael Kors, Adidas, Nike, Calvin Klein, Vans, Tommy Hilfiger, Levi´s, Burberry. Našly se ale i výrobky označené jako Mercedes, Harley Davidson a Volkswagen. Škoda přesahuje 6 milionů korun.

Související obsah

"Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 milionů korun. Vybrané zajištěné padělky budou využity pro humanitární účely, zbývající zlikvidovány, " sdělila ředitelka inspektorátu ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny Martina Střihavková.


Není to poprvé, co inspektoři v tržnici ve Vyšším Brodě zabavili padělané zboží. Například loni v prosinci tam objevili padělky za více než 8 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz