Domácí

Rally: Uzavírky a omezení zkomplikují o víkendu dopravu v Libereckém kraji

Rally: Uzavírky a omezení zkomplikují o víkendu dopravu v Libereckém kraji
Zdroj: TV Nova

V pátek v podvečer začíná další ročník automobilové soutěže Rally Bohemia. Po vzoru předchozích let si i tento rok na Liberecku a Mladoboleslavsku hlavně o víkendu vyžádá velká dopravní omezení.

Závod Rally Bohemia se po roce vrací na Liberecko a Mladoboleslavsko. Ani letos pak nebudou výjimkou některé uzavírky. Soutěž bude trvat od 9. do 11. července.


Nejzásadnější dopravní omezení čeká řidiče na Mladoboleslavsku od pátku na tahu 2/268 mezi Mimoní a Mnichovým Hradištěm. Objížďka bude vyznačena před Bělou pod Bezdězem a Kosmonosy.


Na Liberecko se pojeden největší část soutěž. Uzavírky se týkají především malých obcí. Vedoucí rychlostních zkoušek jak na Liberecku, tak na Mladoboleslavsku se ale shodují, že obyvatelé především menších vesnic byli o omezeních informováni.

Související obsah


"Pro takové úseky je problematické vyznačit objízdnou trasu. Obce proto zůstávají v konkrétní den uzavřeny celé. Starostové ale museli vydat souhlas a místní lidé by s omezeními měli být dopředu obeznámeni prostřednictvím úředních desek, pošty nebo informačních SMS,“ uvedl jeden z vedoucích rychlostních zkoušek na Liberecku Alexandr Geisler.


Na Liberecku se uzavírky v sobotu dotknou především obcí Kvítkovice, kam se lidé dostanou přes Sekerovy Loučky, dále Volavců, kde je přímá cesta na Vestkov, a pak také Karlovic, opět s odbočkou na Sekerovy Loučky nebo Sedmihorky. Omezení budou i ve Svatoňovicích, které ale mají přístupnou cestu k Roudnému. Lidé v Chloudově by pak měli zvolit trasu přes Smrčky směrem na Železný Brod.

Související obsah


Lidé, kteří pak přijedou vlakem do Hodkovic nad Mohelkou, by neměli volit pěší červenou stezku, ale místo toho by měli jít okolo mostu v Radostíně. Pokud se někdo potřebuje dostat na spojku Pelíkovice – Rychnov – Plotkovice, měl by jet přes Frydštejn a Bezděčín.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz