Od soboty se D1 uzavře na příštích 48 hodin. Podívejte se kudy objíždět

Na 48 hodin se od sobotních osmi ráno uzavře dálnice D1 v obou směrech. Kompletně zavřený úsek bude měřit 20 kilometrů. Neprojedou osobní ani nákladní auta. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic.

Česko čeká prodloužený víkend. Ti, kteří míří na jih, ale narazí na kolony. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž chystá uzavírku nejvytíženější české dálnice.

"Až budou všichni v kempech, v Chorvatsku nebo na chalupách, D1 v sobotu večer zavřeme a 48 hodin budeme bourat komplikovaný most na kilometru 25," řekl TN.cz mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

Uzavřený úsek budou řidiči osobních aut moci objet, z dálnice sjedou na 21. kilometru a vrátí se na ni na na 34. kilometru. Nákladní vozidla se na D1 opět připojí až na 90. kilometru.

V úterý, až se lidé budou opět z prodlouženého víkendu vracet domů, by největší česká dálnice už měla být pod mluvčího ŘSD opět plně průjezdná. Pro aktuální informace mohou řidiči volat linku 800 280 281.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz