Od soboty se D1 uzavře na příštích 48 hodin. Podívejte se kudy objíždět

Na 48 hodin se od sobotních osmi ráno uzavře dálnice D1 v obou směrech. Kompletně zavřený úsek bude měřit 20 kilometrů. Neprojedou osobní ani nákladní auta. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic.

Česko čeká prodloužený víkend. Ti, kteří míří na jih, ale narazí na kolony. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž chystá uzavírku nejvytíženější české dálnice.

"Až budou všichni v kempech, v Chorvatsku nebo na chalupách, D1 v sobotu večer zavřeme a 48 hodin budeme bourat komplikovaný most na kilometru 25," řekl TN.cz mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

Uzavřený úsek budou řidiči osobních aut moci objet, z dálnice sjedou na 21. kilometru a vrátí se na ni na na 34. kilometru. Nákladní vozidla se na D1 opět připojí až na 90. kilometru.

V úterý, až se lidé budou opět z prodlouženého víkendu vracet domů, by největší česká dálnice už měla být pod mluvčího ŘSD opět plně průjezdná. Pro aktuální informace mohou řidiči volat linku 800 280 281.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu D1

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz