Zahraničí

Kalifornii zasáhlo ohnivé tornádo, stovky hasičů bojují s obřími požáry

Americkou Kalifornii už několik týdnů sužují ohromné požáry. Tisíce lidí už museli hasiči evakuovat a stovky domů pohltily plameny. Svědkům přírodní katastrofy se navíc podařilo natočit ohnivé tornádo.

Velkou část západu Spojených států sužují v posledních týdnech extrémní teploty. Nejhůře je na tom v současné době Kalifornie, kde sucho způsobilo rozsáhlé požáry.

Stovky hasičů už několik týdnů bojují s rozsáhlými požáry po celém státě. Tisíce lidí museli evakuovat a stovky domů pohltily plameny. Oheň už zasáhl oblast o velikosti zhruba 517 kilometrů čtverečních.

Související obsah

Záběry ohnivého tornáda v Kalifornii:

Poblíž Tennantu se navíc svědkům podařilo zachytit ojedinělý jev, a to ohnivé tornádo. Velké požáry totiž mohou ohřívat vzduch natolik, že se vytvoří mraky. Při silném větru se mohou otáčet a někdy způsobit tornádo nebo ohnivý vír.

"Očekáváme, že to bude stejné a pokračovat i další den, a ten další, a ten další," uvedla mluvčí lesní správy Lisa Coxová pro agenturu AP.

Meteorologové navíc v sobotu naměřili v Údolí smrti, které je považováno za nejteplejší místo na Zemi, rekordní teploty. Ručička teploměru v oblasti vystoupala na neuvěřitelných 54,4 stupně Celsia, což je nejvíce od roku 1916.

Tropické bouře, záplavy a požáry. Celou Evropu trápí změny počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz