Domácí

Chata spisovatele Hrabala u Prahy je k mání. Ale za pořádný balík

Na první pohled je to obyčejná chata se zelenými vraty, garáží a malou terasou. Ale za obyčejným zevnějškem se skrývá bohatá historie. Na realitním portálu se totiž objevil inzerát nabízející k prodeji chatu, která byla útočištěm legendárního spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku u Nymburka. Cena ale rozhodně není pro každého.

"Nabízím k prodeji zděnou chatu o zastavěné ploše 45 metrů čtverečních na vlastním pozemku o rozloze 3496 metrů čtverečních. Nemovitost se nachází v klidné části obce, stranou od hlavní silnice, blízko autobusové zastávky Hrabalova," píše mimo jiné autor inzerátu. Na vše upozornilo rádio Wave.

Chata je prý čerstvě zrekonstruovaná a vhodná i k celoročnímu bydlení. Cena ovšem není právě lidová a dosahuje výše bezmála 12 milionů korun. I když autor inzerátu slibuje při rychlém jednání blíže nespecifikovanou slevu.

Související obsah

Osada Kersko je úzce spojená i se spisovatelovou tvorbou, Hrabal totiž své sousedy použil jako předlohu při psaní sbírky povídek Slavnosti sněženek. A jak připomíná rádio Wave, stejnojmenný film se tu dokonce natáčel a někteří z tamějších obyvatel se tak objevili i před kamerami.

V okolí chaty jsou i další místa spojená se slavným spisovatelem, například naučná stezka nebo rodinný hrob Hrabalových, který zdobí figurky koček. O ty se spisovatel staral i ve zmiňované chatě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz