Domácí

Chata spisovatele Hrabala u Prahy je k mání. Ale za pořádný balík

Na první pohled je to obyčejná chata se zelenými vraty, garáží a malou terasou. Ale za obyčejným zevnějškem se skrývá bohatá historie. Na realitním portálu se totiž objevil inzerát nabízející k prodeji chatu, která byla útočištěm legendárního spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku u Nymburka. Cena ale rozhodně není pro každého.

"Nabízím k prodeji zděnou chatu o zastavěné ploše 45 metrů čtverečních na vlastním pozemku o rozloze 3496 metrů čtverečních. Nemovitost se nachází v klidné části obce, stranou od hlavní silnice, blízko autobusové zastávky Hrabalova," píše mimo jiné autor inzerátu. Na vše upozornilo rádio Wave.

Chata je prý čerstvě zrekonstruovaná a vhodná i k celoročnímu bydlení. Cena ovšem není právě lidová a dosahuje výše bezmála 12 milionů korun. I když autor inzerátu slibuje při rychlém jednání blíže nespecifikovanou slevu.

Související obsah

Osada Kersko je úzce spojená i se spisovatelovou tvorbou, Hrabal totiž své sousedy použil jako předlohu při psaní sbírky povídek Slavnosti sněženek. A jak připomíná rádio Wave, stejnojmenný film se tu dokonce natáčel a někteří z tamějších obyvatel se tak objevili i před kamerami.

V okolí chaty jsou i další místa spojená se slavným spisovatelem, například naučná stezka nebo rodinný hrob Hrabalových, který zdobí figurky koček. O ty se spisovatel staral i ve zmiňované chatě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz