Domácí

Hygiena rozpustila na Plzeňsku tři tábory, kvůli koronaviru jelo domů 160 dětí

Hygiena rozpustila na Plzeňsku tři tábory, kvůli koronaviru jelo domů 160 dětí
Zdroj: Profimedia

Hygienici z Plzeňského kraje museli kvůli koronaviru rozpustit celkem tři dětské tábory. Počet případů nebyl nijak ohromný, v domácí karanténě nicméně skončilo kolem 160 dětí. Právě v Plzeňském kraji jsou okresy, kde je v souvislosti s koronavirem v současné chvíli situace nejvážnější z celé republiky.

Počet lidí s laboratorně prokázaným onemocněním covid-19 v Česku opět roste, k pondělí to bylo 1046 osob. Nejvážnější situace je na Plzeňsku, například v okrese Plzeň – sever je 43,39 případů na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, následuje okres Rokycany s 42,43 případy.

V souvislosti s šířením koronaviru rozhodli hygienici z Plzeňského kraje o rozpuštění tří dětských táborů. Informaci potvrdil TV Nova ředitel Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje se sídlem v Plzni Michal Bartoš.

Množství případů nemělo být nijak zásadně veliké, karanténa se ale týká přibližně 160 dětí. O jaké konkrétní tábory šlo, ředitel neuvedl.

Související obsah

Od začátku pandemie bylo v Plzeňském kraji potvrzeno celkem 98 850 případů nákazy koronavirem. Z toho 98 593 lidí se již uzdravilo, 257 lidí s nemocí stále bojuje, 1576 lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz