Koronavirus

Vláda chystá změnu! Lidé budou muset za testy platit, oznámil Vojtěch

Vláda chystá změnu! Lidé budou muset za testy platit, oznámil Vojtěch
Zdroj: TV Nova

Vláda chystá velkou změnu v testování na covid-19. Lidé by si od 1. září měli testy, které potřebují například pro návštěvu hospody nebo bazénu, zaplatit sami.

Kdo se nenaočkuje, tak si bude muset platit preventivní testy na covid-19 z vlastní kapsy. Taková pravidla by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla od 1. září platit v České republice.

"Předpokládáme ukončení hrazení od 1. září. Dnes o tom jednala Rada vlády pro zdravotní rizika a byla na tom shoda," uvedl Vojtěch.

Související obsah

Podle ministra v září budou mít za sebou očkování všichni, kdo chtěli. Kdo o očkování zájem nemá, tak si bude muset testy před návštěvou například restaurace zaplatit sám.

Testy nařízené lékařem a hygienou budou ze zdravotního pojištění hrazeny i nadále, dodal ministr.

Vláda se nyní snaží očkování zjednodušit. Otevřela proto očkovací místa, která vezmou každého, kdo jde kolem. Podívejte se, jak vypadají:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz