Krimi

Hasiči v Turnově krotili velký požár továrny, nasadili čtyři proudy

Hasiči v Turnově krotili velký požár továrny, nasadili čtyři proudy
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Hasiči v úterý po poledni vyjeli k rozsáhlému požáru střechy průmyslové haly v Turnově na Semilsku. Posléze vyhlásili druhý stupeň poplachu. Podle dostupných informací hoří továrna textilky Juta. Po 15. hodině s živlem bojovalo 10 jednotek, požár se podařilo zlikvidovat před 18. hodinou. Hasiči na požářiště budou dohlížet dalších 48 hodin.

"Zasahujeme u požáru střechy průmyslového objektu v Turnově, Palackého ulici. V současné chvíli je nasazen jeden útočný vodní proud vnitřní zásahovou cestou," uvedli nejdříve po 14. hodině liberečtí hasiči na twitteru.

Později doplnili, že nasazené jednotky se oheň pokoušejí zlikvidovat už čtyřmi proudy, vodu hasiči čerpají z řeky Jizery a zároveň na místo míří jejich lezecká skupina.

"Na místě je nyní deset jednotek, rozebíráme konstrukci střechy, hlavně vlnitý plech, pod nímž je lepenka a dřevo. Požár zatím není lokalizovaný, zásah potrvá ještě delší dobu," řekl TN.cz před 15:30 mluvčí libereckých hasičů Jan Přerovský.

Související obsah

"Požár střechy průmyslového objektu v Turnově byl na tísňovou linku nahlášen před 13:30, hlídky míří na místo. Zatím čekáme na bližší informace," uvedl na dotaz TN.cz před 15. hodinou mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Podle dostupných informací požár zachvátil střechu textilní továrny Juta, která v turnovské Palackého ulici sídlí. Zatím není jasné, jak požár vypukl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz