Domácí

Začíná sezóna borůvek! Podívejte se, kde je seženete. PŘEHLED

Začíná sezóna borůvek! Podívejte se, kde je seženete. PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Milovníci borůvek by měli zbystřit. Přestože samosběry na řadě míst v Česku ještě nezačaly, lahodné ovoce už dozrává. U mnoha pěstitelů si tak drobné bobulky můžete koupit. Podívejte se, kde borůvky seženete a jaká je cena.

Pokud máte zájem o samosběr nebo i dopředu natrhané kuličky, je vhodné zavolat a informovat se, zda jsou plody ještě k mání. Budete mít jistotu, že ovoce pořídíte. Poté se už jen můžete těšit na to, až si skvělé ovoce doma vychutnáte.


Borůvková farma Postoupky

Natrhat si sladké bobulky už můžete na farmě u Kroměříže. Samosběr však nebývá každý den, je potřeba zavolat a objednat se dopředu. Cena za kilo je 180 korun, pokud chcete přijít k lahodnému ovoci bez práce, je možné si koupit už natrhané plody. V tomto případě kilo borůvek vyjde na 200 korun.


www.farmaboruvka.cz

Související obsah


Zahradnictví Samšín

Už příští týden by mohl odstartovat samosběr na Borůvkové farmě Samšín na Pelhřimovsku. Borůvky tam totiž začaly dozrávat. Při samosběru lidé zaplatí za kilo bobulek 140 korun. Je však potřeba zavolat a ověřit si, zda jsou termíny volné. Zájemci, kteří budou chtít už natrhané plody, zaplatí od 180 do 200 korun podle množství.


www.zahradnictvi-samsin.cz


Borůvková farma Provodov

Samosběr zatím neprobíhá ani na této farmě na Zlínsku. Majitelé však slibují, že budou o jeho zahájení včas informovat. Zájemci si však už od 12. července mohou zralé bobulky koupit. Kilo borůvek pořídíte za 200 korun.


www.farmaboruvky.cz


Borůvkový ráj

Přestože si v Borůvkovém ráji, který sídlí v Mostech u Kunžaku na Jindřichohradecku, borůvky sami nenasbíráte, můžete si je alespoň koupit. Prodej bude zahájen na konci července. Kilo natrhaných borůvek vyjde zhruba na 200 korun.


Ceník však bude ještě upřesněný. Zároveň je také vhodné dopředu zavolat a zjistit, zda je ovoce dostatek.


www.boruvkovyraj.cz

Související obsah


Trvalky Batůškovi

Od 8. července je možné koupit si sladké plody také v tomto sadu u Uherského Hradiště. Za kilo borůvek zaplatíte 190 korun. Ani tam si však zatím sami bobulky nenasbíráte. Samosběr ještě nezačal, o jeho zahájení se ale dozvíte na facebooku.


www.trvalky.cz


Borůvková farma Tatobity

Také tato farma na Semilsku borůvky pouze prodává. Je však potřeba si ovoce dopředu objednat. Za zhruba dvoukilový košík zaplatíte 399 korun.


www.boruvkovafarma.cz

Sezóna borůvek už začala. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz