Zahraničí

Drama nad Milánem! Boeing zasáhlo silné krupobití, rozbilo i čelní skla

Pořádné drama zažila posádka Boeingu 777 společnosti Emirates, který měl v úterý namířeno z milánského letiště Malpensa do New Yorku. Krátce po startu letadlo zasáhlo silné krupobití, protože ale mělo plnou nádrž, nemohlo hned nouzově přistát.

Obří boeing odstartoval z milánského letiště v úterý v 16:23 – a to s menším zpožděním. Krátce po vzletu se ale dostal do potíží. Nad italským městem řádila bouře a letoun zasáhlo silné krupobití.

Piloti se okamžitě chtěli vrátit na letiště Malpensa a nouzově přistát, plány jim ale zhatily plné nádrže. Letecký portál Simply Flying upozornil, že přistát se strojem plným lidí a vážícím více než 300 tun, není nic jednoduchého.

Související obsah

Aby spálili přebytečné palivo a vyhnuli se tvrdému přistání, byli piloti nuceni hodinu a půl kroužit nad letištěm. Pak až mohli bezpečně dopravit cestující na zem.

Je velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo. Boeing 777 se ale do oblak jen tak nevrátí. Po přistání se zjistilo, že kroupy letoun silně poškodily, rozbitá byla dokonce obě čelní skla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz