Domácí

Očkování bez registrace láká v Praze davy, brzy se otevře další centrum

Očkování bez registrace láká v Praze davy, brzy se otevře další centrum
Zdroj: IKEM

Pražská očkovací místa bez registrace se těší enormnímu zájmu. Třeba to na Chodově ve středu hlásilo frontu dlouhou 150 metrů a lidé tam čekali i víc než dvě hodiny. Několik desítek minut byla čekací doba také na druhém očkovacím místě na pražském hlavním nádraží. Ministerstvo zdravotnictví už vytipovává, kde zřídí další centra, kam mohou přijít zájemci přímo z ulice. A pozdě odpoledne oznámilo, kde a kdy se v metropoli otevře třetí takové centrum.

"V pondělí otevřeme další takové očkovací místo. Bude v obchodním centru na pražském Smíchově. Zajistí ho fakultní nemocnice Motol. Otevírací doba: 9 až 20 hodin. Kapacita: 250 až 300 lidí denně. A plánujeme je i v dalších městech," napsal na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Redakce TN.cz se obratem s doplňujícími dotazy obrátila na mluvčí resortu Gabrielu Štěpanyovou. "Všechno, co v tuto chvíli víme, je v tom tweetu. Další informace uvolníme ve chvíli, kdy je budeme mít," reagovala mluvčí. Pár dní před spuštěním očkovacího centra tak není jasné, jaká vakcína tam bude k dispozici a zda tam příchozí budou moci soutěžit o ceny jako v dalších vakcinačních centrech fungujících bez předchozí registrace.

Brno, Ostrava, Ústí nad Labem – to jsou města, ve kterých by mohla vzniknout další očkovací místa bez registrace. Podle Deníku N je ministerstvo zdravotnictví už oslovilo. "Vyhodnotíme zájem na těchto pilotních místech a podle toho jsme připravení otevřít i další centra,“ uvedla pro TN.cz Štěpanyová s tím, že o konkrétních místech zatím nelze mluvit.

"Naším cílem je jít blíže lidem, do míst, kam běžně chodí a dát jim možnost rozhodnout se na místě bez předchozí registrace,“ vysvětluje Štěpanyová.

Související obsah

V pilotních očkovacích centrech bez registrace evidují enormní zájem – dokonce takový, že třeba na Chodově lidi vyzvali, aby návštěvu minimálně odložili. "Pokud můžete, dnes do odpoledne odložte naši návštěvu. Fronta má již více než 150 metrů a čekací doba přesahuje dvě hodiny,“ objevilo se v dopoledních hodinách na facebooku Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově provozuje.

V pondělí, kdy se toto očkovací místo otevřelo, tam zdravotníci naočkovali přes 600 lidí. V úterý to pak bylo o 200 víc a ve středu to prý vypadá na další rekord. Na druhém očkovacím místě bez registrace na pražském hlavním nádraží se v pondělí nechalo naočkovat 240 lidí.

Státy i kvůli mutacím uvažují o povinném očkování proti covidu. Více v reportáži:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz