Domácí

Na stanici se dobývala žena "generál". Požadovala pancéřovaný vůz

Na stanici se dobývala žena "generál". Požadovala pancéřovaný vůz
Zdroj: Profimedia

Velmi kuriózního zpestření služby se dočkali policisté v Jihočeském kraji. Na jejich služebnu se začala dobývat žena, která o sobě tvrdila, že je nejvyšším vojenským i policejním velitelem. Požadovala transport v pancéřovaném policejním vozidle. Přijel ale trochu jiný transport a zmatenou ženu odvezl na psychiatrii.

V úterý krátce po půlnoci měli policisté ve Strakonicích netradiční návštěvu, na jejich služebnu se začala dobývat čtyřicetiletá žena a požadovala policejní doprovod.

"Tvrdila, že je nejvyšším vojenským i policejním velitelem a policisté jí musí zajistit transport. Také policistům předepsala jejich ústroj a trvala na převozu beze zbraní. No, alespoň to," popsal netradiční návštěvu mluvčí policie Jiří Matzner.

Policisté nezaváhali a vyzvali ženu, aby na pancéřované policejní vozidlo počkala před budovou. Pro ženu přijel trochu jiný transport, lékařka zdravotnické záchranné služby rozhodla o převozu ženy na psychiatrické oddělení.

Související obsah

Den předtím řešili jihočeští policisté jiný kuriózní případ. V Mlýnské stoce v Českých Budějovicích měl podle volání na tísňovou linku stát nahý muž. "Muž byl opravdu nahý, a jak zjistili policisté, ve stoce dělal vodovodní trubku. No, asi není potřeba dodávat, jak skončil i tento případ. Také o tohoto občana se postarali lékaři," dodal Matzner.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz