Domácí

Na stanici se dobývala žena "generál". Požadovala pancéřovaný vůz

Na stanici se dobývala žena "generál". Požadovala pancéřovaný vůz
Zdroj: Profimedia

Velmi kuriózního zpestření služby se dočkali policisté v Jihočeském kraji. Na jejich služebnu se začala dobývat žena, která o sobě tvrdila, že je nejvyšším vojenským i policejním velitelem. Požadovala transport v pancéřovaném policejním vozidle. Přijel ale trochu jiný transport a zmatenou ženu odvezl na psychiatrii.

V úterý krátce po půlnoci měli policisté ve Strakonicích netradiční návštěvu, na jejich služebnu se začala dobývat čtyřicetiletá žena a požadovala policejní doprovod.

"Tvrdila, že je nejvyšším vojenským i policejním velitelem a policisté jí musí zajistit transport. Také policistům předepsala jejich ústroj a trvala na převozu beze zbraní. No, alespoň to," popsal netradiční návštěvu mluvčí policie Jiří Matzner.

Policisté nezaváhali a vyzvali ženu, aby na pancéřované policejní vozidlo počkala před budovou. Pro ženu přijel trochu jiný transport, lékařka zdravotnické záchranné služby rozhodla o převozu ženy na psychiatrické oddělení.

Související obsah

Den předtím řešili jihočeští policisté jiný kuriózní případ. V Mlýnské stoce v Českých Budějovicích měl podle volání na tísňovou linku stát nahý muž. "Muž byl opravdu nahý, a jak zjistili policisté, ve stoce dělal vodovodní trubku. No, asi není potřeba dodávat, jak skončil i tento případ. Také o tohoto občana se postarali lékaři," dodal Matzner.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz