Zahraničí

Nakažených v Evropě přibývá! Britové rozvolňují, Francie zpřísňuje omezení

Počty nově nakažených koronavirem v Evropě opět strmě rostou. V posledních dnech přibývá na našem kontinentu přes 100 tisíc pozitivně testovaných denně. Některé země proto zpřísňují opatření. Nejvíce případů hlásí Velká Británie, která ale plánuje zbývající opatření zrušit.

Británie má nejvíce nakažených od poloviny ledna, úřady evidují přes 40 000 za den. Přes zhoršující se situaci se vláda Borise Jonhsona nechystá opatření zpřísnit. Naopak se v pondělí zruší všechna zbývající omezení. Británie sází na očkování, které při nákaze výrazně snížilo úmrtnost.


"Příští pondělí bychom měli mít oběma dávkami naočkované dvě třetiny dospělých. Každý dospělý už se mohl alespoň jednou dávkou nechat naočkovat. Jen díky očkovacímu programu můžeme takto rozvolňovat,“ nechal se slyšet premiér Boris Johnson.

Související obsah


Počty nakažených rostou i ve Francii, ta bude naopak zpřísňovat. Prezident Macron chce rozšířit používání covid pasů, tedy potvrzení o očkování, prodělaném onemocnění nebo testu.

"Od příští středy budou pasy třeba na všech akcích pro více než 50 lidí. Od začátku srpna pak jejich použití rozšíříme na bary, restaurace, nákupní centra, pečovatelské domy a dálkovou dopravu,“ sdělil mluvčí francouzské vlády Gabriel Attal.


To se ale mnoha Francouzům nelíbí stejně jako záměr vlády povinně očkovat veškerý zdravotnický personál. Ve Francii se ve středu proti opatřením protestovalo. Do ulic Paříže vyšlo demonstrovat údajně až 20 tisíc lidí. Policie proti nim musela použít slzný plyn.

Související obsah


Jiný problém řeší Slovensko. Tamní vláda před nedávnem zavedla povinnou karanténu pro neočkované, kteří přicestují do země. Ústavní soud ale její rozhodnutí zrušil, protože údajně výrazně zasahuje do lidských práv.

ls
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz